Trojmiasto.pl o Śląskiej Osiem

W ostatnich latach stale wzrasta popularność inwestowania w nieruchomości. Obok zakupu mieszkań na najem krótko- lub długoterminowy oraz lokali usługowych, lokowania środków finansowych w inwestycje hotelowe, rośnie zainteresowanie inwestowaniem w najem instytucjonalny. Lokalnym przykładem takiego rozwiązania jest obiekt Śląska Osiem w Gdańsku budowany przez NDI Development.

Trend inwestycyjny na rynku nieruchomości jest coraz silniejszy – wynika z raportu opublikowanego pod koniec ubiegłego roku przez Narodowy Bank Polski. Tylko w trzecim kwartale 2023 r. zakupy apartamentów aż w 76 proc. były finansowane ze środków własnych.

– Na rynku deweloperskim stale obserwujemy duże zainteresowanie produktami inwestycyjnymi – zauważa Jarosław Bator, prezes NDI Development. – Klienci coraz częściej szukają nieruchomości, które będą możliwie bezobsługowe, ale jednocześnie zagwarantują realną stopę zwrotu. Interesuje ich zinstytucjonalizowana forma najmu, która pozwoli w skuteczny sposób zabezpieczyć oszczędności.

Czytaj dalej
button_next_post_labelback_to_home