Business Insider o inwestowaniu w nieruchomości

Apartamenty inwestycyjne na topie!

Już nawet trzech na czterech kupujących nieruchomości finansuje je ze środków własnych. Inwestorzy to często przedstawiciele wolnych zawodów, którzy szukają sposobu na zabezpieczenie oszczędności.

Odpowiedź na ich potrzeby mogą stanowić apartamenty typowo pod najem instytucjonalny – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku.

Z raportu opublikowanego na koniec roku przez Narodowy Bank Polski wynika, że na rynku deweloperskim coraz mocniejszy jest trend inwestycyjny – w trzecim kwartale 2023 roku zakupy apartamentów w aż 76 procentach finansowano ze środków własnych. Po tego typu zabezpieczenie oszczędności coraz częściej sięgają przedstawiciele wolnych zawodów – prawnicy, lekarze czy przedstawiciele branży IT. Inwestorom coraz bardziej jednak zależy, aby „opieka” nad zakupionym lokalem była jak najmniej angażująca i uciążliwa.

– Na rynku deweloperskim obserwuje się duże zainteresowanie produktami inwestycyjnymi. Klienci coraz częściej szukają nieruchomości, które będą możliwie bezobsługowe, ale jednocześnie zagwarantują realną stopę zwrotu. Interesuje ich zinstytucjonalizowana forma najmu, która pozwala w skuteczny sposób zabezpieczyć ich interesy – wskazuje Jarosław Bator, prezes NDI Development.

Czytaj dalej
button_next_post_labelback_to_home